הוצאת דרכון אירופאי

למשרד עוה"ד אילן ליבוביץ יש את כל הקשרים הידע שיהפוך את הדרך שלך לקבלת אזרחות רומנית להרבה יותר פשוטה ויעילה.

היה והחלטת לבקש אזרחות רומנית יש לבדוק בשלב הראשון את שאלת הזכאות.

לשם כך נידרש לפרטים על מקור הזכאות (ההורים או הסבים והסבתות, תאריכי הלידה שלהם, השם עימו נולדו ברומניה ומקום הולדתם), אשר נבדקת ע"י הצוות ברומניה.

לאחר שיתקבל אישור בדבר הזכאות ניתן יהיה להתחיל בהשגת המסמכים הנדרשים, אותם נעביר לרומניה. עוה"ד ברומניה יתרגמו המסמכים הנדרשים לרומנית ויכינו את כל המסמכים הנדרשים לשם פתיחת התיק. בסופו של התהליך יכול מבקש האזרחות להחליט באם הוא רוצה להגיע לרומניה להגיש את הבקשה בליווי עו"ד רומני, או להגיש הבקשה בשגרירות רומניה בת"א.

לאחר פתיחת התיק והגשתו הצוות ברומניה עוקב אחרי הפעילות בתיק ומטפל בבעיות המתעוררות תוך כדי הטיפול בו ע"י הרשויות הרומניות, ככל שבעיות מתעוררות.

בסופו של ההליך המבקש מקבל הודעה רשמית על קבלת האזרחות בתנאי שיתייצב בפני הקונסול הרומני בישראל להישבע אמונים. הליך זה מתקיים מדי יום שישי (למעט חגים) בשעות הצהריים בשגרירות רומניה בת"א, ויש להגיע למקום עם 2 תמונות פספורט והרבה סבלנות. בסיום הטקס בשגרירות מקבל המבקש תעודה המעידה על אזרחותו הרומנית.


המסמכים הדרושים להוצאת הדרכון

כל אדם יליד רומניה או צאצא של יליד רומניה המבקש להשיב ולממש את זכותו להשבתה/קבלתה של אזרחות רומנית עליו לספק לרשויות הרומניות מספר מסמכים:

  • תעודת לידה רומנית (certificat de nastere) או תעודת לידה ישראלית*.
  • תמצית רישום ממשרד הפנים הכוללת בתוכה את פרטי בני המשפחה.
  • תעודת שינוי שם ממשרד הפנים למי ששינה בעבר את שם משפחתו ו/או את שמו הפרטי.
  • תעודה המעידה על אזרחות ישראלית לילידי חו"ל.
  • תעודת נישואין אם מבקש האזרחות נשוי.
  • תעודת יושר המונפקת בתחנת המשטרה הקרובה לביתך.
  • יפוי כח נוטריוני לעוה"ד הרומניה המטפלת בתיק ברומניה.
  • צילום הדרכון הישראלי.

על כל התעודות להיות מקוריות ולא תצלומים, וחשוב כי יהיו בשפה העברית בלבד (הצוות המטפל מתרגם את המסמכים לשפה הרומנית ברומניה בכדי שיעמדו בדרישות הרשויות הרומניות), ומאושרות באפוסטיל (חותמת הניתנת ע"י המח' הקונסולרית של משרד החוץ, המאשרת את כשירותו של המסמך).

חשוב לציין כי את תעודת הנישואין יש לקבל מהרבנות במקום בו נישאו בני הזוג ולאחר מכן לאשר אותה במשרד הדתות בירושלים, לפני אישורה במח' הקונסולרית במשרד החוץ.
תעודת הלידה הרומנית – אם אבדה או לא נמצאה או לא קיימת הצוות ברומניה ינפיק חדשה.

דילוג לתוכן