ארצות הברית

סקירה כללית

ארה"ב תמיד הייתה יעד נחשק עבור התייר הישראלי, עם ערים נהדרות ואין ספור מקומות בילוי ונופים מרהיבים. בשנים האחרונות בעיקר מאז המשבר ב-2008, ארה"ב הפכה גם ליעד מועדף מבחינת המשקיע הישראלי. יחד עם זאת חשוב לזכור כי ארה"ב הינה מדינה גדולה, המורכבת מ-50 מדינות כאשר החוקים המקומיים והמיסוי בכל אחת מהן יכול להיות שונה מאשר באחרת.
מחירי הנדל"ן בארה"ב נמוכים מרמת המחירים המוכרת לנו בישראל. אחת הסיבות העיקריות למחירים הנמוכים נעוצה במשבר קשה שספג שוק הנדל"ן האמריקאי והכלכלה המקומית לפני בשנת 2008  (למעשה, המשבר הפנימי של הכלכלה האמריקאית היה הסנונית הראשונה של המשבר העולמי בשנת 2008).
אולם לא רק המשבר אחראי למחירים הנמוכים בשוק הנדל"ן האמריקאי. שני גורמים מרכזיים נוספים מייצרים מחירים נוחים במיוחד למשקיעים: שיטת הבנייה שונה מהשיטה הנהוגה בארץ ומוזילה משמעותית את מחיר הנכס. בנוסף, הקרקע עצמה מתומחרת בשיטה שונה מזו הקיימת בישראל ובכך מוזילה את מחירי הנדל"ן.
לאחר המשבר זיהו משקיעים בעולם את הפוטנציאל שמסתתר בנדל"ן הזול שבארה"ב והחלו לרכוש נכסים להשקעה. במקביל, הבנקים הקשיחו את התנאים לקבלת משכנתאות ואף הגדילו לעשות ו"הענישו" נוטלי משכנתאות אשר לא עמדו בהחזרים ומנעו מהם לקחת משכנתאות חדשות. הצרה הכלכלית של אמריקאים רבים הפכה לפוטנציאל הכלכלי של משקיעים זרים: היצע גבוה של נדל"ן, ללא רוכשים מקומיים, מחירים נמוכים וביקוש גבוה לדיור.
משבר מסוג זה הוא משבר שקשה להתאושש ממנו ובעשור האחרון בהחלט יש מגמת עלייה במחירי הנדל"ן האמריקאי, אך המחירים עדיין נמוכים ביחס למקומות רבים בעולם, ובמיוחד ביחס לישראל.
תהליך רכישת נכס  וסקר השוק בארה"ב שונה בתכלית מהתהליך המקביל בישראל ובכך מקל בצורה משמעותית על הרוכש הפוטנציאלי. תהליכי הרכישה הם שקופים לחלוטין ומוסדרים הן משפטית והן חוקית.
משקיע אשר התעניין בנכס מסוים יקבל את כל המידע הרלוונטי בצורה מוסדרת באתרים יעודיים המרכזים בתוכם כמעט את כל עסקאות הנדל"ן שהתבצעו בארה"ב ומציעים לרוכש מידע שקוף ורלוונטי אודות הנכס או נכסים ועסקאות דומות.
בכדי לאשר ולבצע את העסקה יש צורך להשתמש בשירותיה של חברת טייטל (title company)  אשר מהווה גוף משפטי ניטרלי ובודקת את ההיסטוריה הפיננסית והמשפטית של הנכס בכדי לוודא שההליך אכן תקין, ואף מבטחת את העסקה (title insurance). סגירת העסקה נעשית גם היא באמצעות חברת הטייטל וקושרת את כל הקצוות הפרומים בין השותפים השונים בתהליך (הקונה, המתווך וכו').
עבור אלו המבקשים להשקיע בנדל"ן בארה"ב משרדנו מספק ייעוץ וליווי משפטי מקיף לרבות אך לא רק, בחינת הגוף המתאים ביותר למשקיע פלוני לבצע השקעתו והשלכות המיסוי של בחירתו בחירת יעד מתאים להשקעתו ולתשואה אותה הוא מבקש להפיק מאותה השקעה וכן בחינת כל ההיבטים החוקיים לפי הדין המקומי.
למשרדנו יכולת בינלאומית מוכחת. עוה"ד אילן ליבוביץ, חבר כנסת לשעבר וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998 ליווה בשנים האחרונות חברות ואנשי עסקים ברחבי העולם וצבר ניסיון רב בליווי משפטי בינלאומי. 

רכישה/מכירה של דירה
השכרת דירה
רכישת/מכירה קרקע חקלאית
מיסוי
הקמת חברה מקומית
דילוג לתוכן