פולין

סקירה כללית

פולין, המדינה המזרח-אירופית שמעלה לישראלים בדרך כלל קונוטציות של המסע לפולין משלהי בית הספר התיכון, הפכה בשנים האחרונות למקום חם להשקעות נדל"ן ואף למוקד תיירותי אטרקטיבי.
הצטרפותה של פולין לשורות האיחוד האירופי בשנת 2004 הביאה לתנופת פיתוח אדירה במדינה ולחדירה של משקיעים זרים רבים לשוק המקומי. כיום, כמעט 15 שנים אחרי, היא מוגדרת ככלכלה החזקה במזרח אירופה והשישית בגודלה באיחוד האירופי. המטבע בפולין נשאר עדיין הזלוטי המקומי והמדינה לא עברה לגוש היורו למרות כניסתה לאיחוד. מיקומה במרכז אירופה בשטח המשתרע על מעל ל-300,000 קמ"ר, אוכלוסייה של כ-39 מיליון תושבים וכן שכנותה עם חברות האיחוד האירופי (גרמניה, צ'כיה סלובקיה וליטא) ואוקראינה, בלרוס ורוסיה מהווים יתרון משמעותי לעסקים ופותח בפניה שוק של כ-250 מיליון צרכנים ברדיוס של כ-1,000 ק"מ. עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינה היא ורשה. במטרופולין ורשה מתגוררים קרוב ל- 3 מיליון תושבים והעיר נמצאת במגמת הגירה חיובית מזה מספר שנים, כך שקצב הגידול עוד צפוי לעלות.
בשנים האחרונות הכלכלה המקומית בפולין זוכה לעלייה יציבה וממושכת בעקבות תהליכים פנים מדינתיים שונים, הכוללים בתוכם גם את ההצטרפות לאיחוד האירופי. כלכלת פולין נחשבת כיום לחזקה ולמתפתחת ביותר מבין מדינות מזרח אירופה הקומוניסטיות לשעבר. בשנים האחרונות שוק הנדל"ן הפולני רשם עליות מחירים עקביות.
על-פי דו"ח שפורסם בשנת 2018 על ידי Ernst & Young פולין מסתמנת כיעד האטרקטיבי ביותר בקרב מדינות מזרח ומרכז אירופה בכל הקשור להשקעות נדל"ן. עוד נקבע במסגרת הדו"ח כי שוק הנדל"ן בפולין מציע תשואות גבוהות ביחס לאלה שמניב השוק במדינות מערב אירופה, תוך שמירה על פרופיל סיכונים נמוך ונזילות גבוהה באופן יחסי.
במצב הנוכחי השוק הפולני מציג תמונה מאוד ברורה של התעוררות ועלייה בטוחה ויציבה אחרי כמעט עשור בו שרר קיפאון בתחום הנדל"ן עקב ביקושים נמוכים, הקשחת תנאי המשכנתאות וחוסר התערבות ממשלתית. המשקיעים המנוסים כבר ודאי מבינים שמצב השוק הנוכחי מהווה את הזמן האופטימלי לרכישת נכס להשקעה בפולין.

השכרת דירה
רכישת/מכירה קרקע חקלאית
הקמת חברה מקומית
דילוג לתוכן